W dniu 19.09.2020 r. w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa ze względu na trwającą epidemię COVID 19  odbyła się Piknik „MAZOWSZE SENIOROM” Aktywnie – Zdrowo – Sportowo.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Rafał Sucherman Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy Mariusz Wajszczak oraz  Pan Jacek Bączkowski Prezes Mazowieckiego Towarzystwa Kultury Fizycznej  który odczytał list Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana Adama Struzika.

 Imprezę zorganizowało  Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Sportu .Przed wejściem na imprezę każdemu uczestnikowi została zmierzona temperatura oraz zdezynfekowane ręce.A w biurze zawodów  otrzymał pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, woda oraz pakiet dezynfekujący składający się z maseczki i żelu dezynfekującego  oraz skorzystał  z bezpłatnego poczęstunku, który był przygotowany w strefie gastronomicznej. .Uczestnicy Pikniku rywalizowali  w dyscyplinach indywidualnych (tenis stołowy, bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, tenis ziemny, dart) . Rywalizacja odbywała się  w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia.Zwycięzcy konkurencji otrzymali okolicznościowe medale oraz drobne upominki dla Pań kije do Nordic Walkingu a dla Panów zestaw do badmintona . Poza tym uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencjach rekreacyjnych wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją było Scena dla Seniora, na której wystąpiły zespoły z Klubów Seniora z okolic